Maraton

Jest to tekst który kiedyś opublikowałam na prywatnym koncie facebooka... Takie były moje przemyślenia po przebiegnięciu pierwszego maratonu w 2015 - był to Budapeszt. Moje wrażenia pozostają niezmiennie aktualne 😀

 

Maraton, maraton, i po maratonie ...
Więcej w gronie moich szanownych znajomych osób nie biegających więc przyszło mi do głowy takie podsumowanie, żeby przybliżyć Wam temat:
Kiedyś natknęłam się na informacje, że wydatek energetyczny w czasie porodu jest porównywalny do tego na przebiegnięcie Królewskiego dystansu. I tak wpadłam na bardzo wiele ciekawych i niezaprzeczalnych podobieństw....

Otóż,
Przygotowania trzeba zacząć kilka miesięcy do przodu,
Potem przychodzimy ten wspaniały dzień i cieszymy się że nareszcie to już!
Pierwsze 10-15 km (pierwsza faza), na luzie i euforia.. i że jak to ma tak wyglądać to spoko, luz damy radę ???? potem już dochodzi zmęczenie, rozmyślania w stylu co ja robię tu, i czy muszę dalej ????
Gdzieś po połowie (sprawa indywidualna 😉 ) walka z własnym organizmem robi się bardziej zacięta i okazuję się, że nie jest już tak, jak miało być ???? myśli oscylują między: położę się chociaż na chwilkę, a dam radę (tu bardzo liczy się wsparcie, żarty, jeszcze, mile widziane...).
Po 30 km to już jazda bez trzymanki, przypomina się jak to naprawdę bolało, że jak mogłam zrobić to sobie znowu, i przysięgam sobie w myślach że nigdy więcej..????
Na mecie nogi z waty, ale uśmiech na twarzy, udało się! Dalej trzymam się wersji, że nigdy więcej 😉 ....
Tu następuje kolejne mega podobieństwo - po takim wysiłku, leżenie po kołdrą albo dwoma kocami, zjazd ...
Po godzinie, dwóch.... No dobra, to kiedy ten Maraton? Może za rok?

 

medal maratonu zegarek żel numer startowy
Podąrzaj Agnieszka Sierpowska-Bartosik:

Idę, biegnę, tworzę. Jestem twórcą marki Bibnumberbag - torby z numerów startowych. To nie jedyna marka jaką tworzę :-) W mojej Pracowni powstają torby w nurcie mody etycznej - Remediumbag. Wszystkie projekty można śledzić na FB i IG i na mojej stronie. Zapraszam!

Ostatnie wpisy